Rich Dad, Poor Dad Author, Robert Kiyosaki, has advised investing in precious metals like gold and digital assets like Bitcoin as there’s a crisis croms in the banking sector.

Na początku tego tygodnia, nagłówki w głównym nurcie mediów ujawniły, że amerykański miliarder Warren Buffett wyrzucił akcje banków amerykańskich, aby kupić akcje górnictwa złota.

Buffett Dumps Bank to Invest In Gold
Według tych raportów, potentat biznesowy rozbił większość udziałów Berkshire Hathaway’a w niektórych głównych bankach Wall Street, w tym JP Morgan Chase, Wells Fargo i PNC.

Ale to nie jest pierwszy raz. W maju koncern powiedział również, że zmniejszył dużą część swoich udziałów w Goldman Sachs Group Inc., mimo że był jednocześnie głównym udziałowcem banku.

Po sprzedaży akcji, która mogła wynosić miliardy dolarów, Berkshire zakupiło akcje o wartości prawie 564 milionów dolarów w kanadyjskiej spółce Barrick Gold, jednej z największych na świecie firm wydobywających złoto.

Ty też możesz lubić:

Rich Dad Poor Dad Author: W „The Times“, „This is Why You Want to Accumulate Gold Or Bitcoin“.
Robert Kiyosaki: Bitcoin, Gold, and Silver Make People Smarter And Richer
Raport: 107 miliardów dolarów wartych kryptoflady w Azji Wschodniej
Ile masz Bitcoinów?

Doradzając swoim fanom, Kiyosaki powiedział, że decyzja Buffetta o porzuceniu banków i przeniesieniu swoich inwestycji w złoto wynikała z faktu, że banki są bankrutami, a poważny kryzys bankowy jest w zasięgu ręki.

„WHY BUFFET jest Z BANKÓW. Banki bankrutują. GŁÓWNY KRYZYS BANKOWY NADCHODZI SZYBKO. Fed & Treasury, aby przejąć system bankowy? Fed & Treasury „helikopterem fałszywych pieniędzy“ prosto do ludzi, aby uniknąć masowych rozruchów?“ napisał.

Mówił dalej, że to nie jest czas na „zastanawianie się nad tym“. Następnie zakończył swoją radę pytaniem, „Ile masz złota, srebra, Bitcoin?“

Zwolennik Bitcoinów
Od dłuższego czasu Kiyosaki jest adwokatem Bitcoin System i zawsze udziela porad na swoich kontach w mediach społecznościowych, prosząc młodych ludzi o inwestowanie w Bitcoinów i złoto, ponieważ oba aktywa przetrwają dolara amerykańskiego.

Przyznając, że był właścicielem niektórych Bitcoinów i Ethereum, autor opisał dolara jako oszustwo, które jest toastem z powodu istnienia cyfrowych walut.

W lipcu zauważył, że Bitcoin i aktywa cyfrowe nie tylko wzbogacają ludzi, ale i czynią ich mądrzejszymi. Według niego, aktywa te pomogłyby Amerykanom w walce ze „skorumpowanym Fedem“, ponieważ krypto waluta pomaga również w edukacji tysiącletniej.